Арсенал удържа третото място

Отборът на Арсенал удържа третата позиция в крайното класиране на английската Висша лига, даващо право на директно участие в груповата фаза на Шампионската лига. "Топчиите" преминаха през много тежък тест при визитата си на Уест Бромич Албиън, ала все пак измъкнаха успех с 3:2, който ги остави пред Тотнъм в таблицата.

Йоси Бенаюн, Андре Сантош и Лоран Косиелни се превърнаха в герои за Арсенал, но не и без помощта на вратаря на У.Б.А. Мартон Фулоп, който записа ужасяващ мач в днешния следобед. Точни за домакините бяха Шейн Лонг и Греъм Дорънс.

По този начин Арсенал завършва сезона с актив от 70 точки, което е с 1 повече от четвъртия Тотнъм, който ще играе в плейофите за влизане в Шампионската лига.

Двубоят започна отлично за гостите от столицата, които излязоха напред в резултата след само 4 минути игра. Стражът на домакините Мартон Фулоп допусна ужасяваща грешка, която позволи на Йоси Бенаюн да открие. Фулоп излезе да пресече една топка на границата на наказателното поле, но допусна сериозно объркване, позволявайки на израелеца да се окаже сам срещу опразнената врата.

Равенството обаче бе възстановено само 7 минути по-късно, когато футболистите на новия национален селекционер Рой Ходжсън отвърнаха на удара. Джеймс Морисън пусна една топка към Шейн Лонг, който се възползва от слабата игра в защита на Арсенал и преодоля Войчех Шчесни, който също показа колебания в ситуацията.

Головете на "Дъ Хоутърнс" продължиха да валят с пълна сила, като в 15' У.Б.А. вече имаше гол преднина. Защитата на гостите отново не се представи на ниво, а Дорънс се възползва от ново подаване на Морисън, бележейки за 2:1.

След точно половин час на "Дъ Хоутърнс" отново имаше равенство. Арсенал се върна в битката за третото място, правейки го благодарение на бразилския краен бранител Андре Сантош. "Кариоката" получи подаване от Алекс Сонг и стреля силно, като отново Фулоп не се намеси добре, позволявайки на кълбото да влети в мрежата - 2:2. В продължение на първото полувреме шанс се откри и пред Жервиньо, но котдиоварецът бе неточен.

Развръзката настъпи през вторите 45 минути, когато Арсенал стигна до скъпоценните три точки. В 55' отново Мартон Фулоп се намеси отчайващо, като този път се разписа Лоран Косиелни. Стражът на домакините "блесна" с нова трагична изява, този път след изпълнение на корнер, което позволи на Косиелни да вкара в мрежата от близка дистанция за 2:3.

До края на мача лондончани удържаха крехкия си аванс, като в 71' и Войчех Шчесни се намеси решително, парирайки изстрел на Андрюс.