Меси показа на Коутиньо какво го чака, Барса напред за Купата (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Барселона разнищи Селта с 5:0 на своя "Камп Ноу" и се класира на 1/4-финалите за Купата на Краля. Първата среща във Виго приключи при резултат 1:1, но Барса запази сили за реванша и разби тима на Хуан Карлос Унсуе. Два гола за успеха на каталунците отбеляза голямата звезда Лионел Меси, а по един вкараха Жорди Алба, Луис Суарес и Иван Ракитич. Те показаха прекрасен футбол на новото попълнение Филипе Коутиньо, който аплодираше от трибуните.

Още в 13-ата минута тимът на Ернесто Валверде поведе в резултата. Жорди Алба центрира отляво и намери Лионел Меси в пеналта. Аржентинецът изстреля топката от воле и препарира Серхио Алварес за 1:0.

Химията между Алба и Меси отново влезе в действие само 2 минути по-късно. Испанският ляв бек се озова в същата ситуация и върна топката към аржентинеца, който покачи на 2:0 с премерен изстрел.

В 28-ата пък самият Меси върна жеста на испанския си съотборник. Той разкъса защитата на Селта с гениален пас от около 40 метра, а Алба нахлу от втора позиция и засече топката във вратата на Алварес. Три минути по-късно пък Луис Суарес довърши гостите от Виго след фрапантна грешка в отбрана.

През втората част Барса продължи да контролира събитията на терена, а Меси излезе за сметка на Усман Дембеле. Французинът създаде няколко опасни положения пред вратата на Селта, но не се разписа. В 87-ата минута той центрира от корнер и намери Иван Ракитич, а хърватинът сложи точка на спора след хубав удар с глава.

На 1/4-финал се класира и Севиля след успех с 2:1 у дома над Кадис и общ резултат 4:1. Еспаньол също е в топ 8 след 2:0 като гост на Леванте и общ резултат 3:2.