Мечтата на Вики Томова за Уимбълдън е жива

Виктория Томова остана единствената представителка на България в квалификациите на Уимбълдън. 19-ата поставена преодоля австралийката Форлис с 6-3 2-6 6-4 за почти два часа на корта.

Първата ракета на България пропиля аванс от 3-0 в началото на мача, но след нова серия от три поредни гейма взе първия сет. Втората част започна равностойно, но след 2-2 Форлис спечели четири последователни гейма, с което изравни резултата. В решаващия трети сет Томова дръпна с 4-1, но позволи да бъде застигната за 4-4. Вики реализира ключов пробив в десетия гейм за да триумфира.

С победата Томова заработи 20 точки за световната ранглиста, в която заема 136-ото място в момента. Следващата съперничка на първата ни ракета ще бъде определена от двубоя Тамара Корпач – Айоно Шимицу.

Сесил Каратанчева се размина с победата , след като взе първата част срещу Майо Хибини с 6-1. 195-ата в света поведе с 3-0 във втората част и изглеждаше почти сигурен участник във втори кръг, но спечели само още един гейм до края на срещата.

Костова също взе първата част с 6-1 и водеше с пробив във втората, но напусна надпреварата след загуба с 6-1 5-7 1-6 от Джейми Лойб.