Григор надви талантливия Циципас на The Boodles Challenge

Григор Димитров записа чиста победа над Стефанос Циципас на мач от демонстративния турнир The Boodles Challenge. Българинът показа уверено сервиране през по-голямата част от мача и, партнирано с опасен форхенд, то му донесе успех със 7-6(4) 6-1.

Началото на двубоя не бе особено добро за първата ни ракета. Шестият в света бе колеблив от бекхенд и не впечатляваше на начален удар. При 1-2 той допусна две двойни грешки и изгуби подаването си, но успя да изравни няколко гейма по-късно при 4-4.

След като бе пробит, Димитров подобри значително играта си. Стигна се до тайбрек и при 3-3 той загуби първа точка в мача при вкаран първи начален удар. Къс диагонал доведе до непредизвикана от бекхенд и минибрейк аванс за гърка. Равенството бе възобновено бързо, след като Циципас допусна двойна грешка, а впоследствие Григор спечели всички точки до края на сета – 7-6(4).

Българинът пренесе доброто представяне от края на първата част и в началото на втората.  Благодарение на това и знаейки характера на срещата, той играеше много по-освободено от противника си, без да пропуска да направи няколко отигравания за публиката.

Циципас пък намали процента си на вкаран първи сервис и това доведе до два поредни пробива след 2-1. При първия си мачбол Григор допусна двойна грешка, но при втория двубоят приключи – 7-6(4) 6-1.