Майорка обърна Севиля и отпадна с чест от Купата на краля (ВИДЕО)

Майорка успя да победи Севиля с 2:1 като гост в мач-реванш от осминафиналната фаза на турнира за Купата на краля.

Минималният успех обаче не бе достатъчен на тима от Балеарските острови да продължи напред, тъй като бе загубил първата среща с катастрофалното 0:5.

Двата гола за Майорка отбелязаха Брандон Томас и Алехандро Алфаро през втората част, а преди това отборът на Севиля бе повел в резултата с попадение на Ману дел Морал в 22-та минута.

С оглед на резултата от първата среща на Майорка бе нужно чудо, за да се класира на четвъртфиналите, а през първата част не пролича, че футболистите на Хоакин Капарос ще успеят да се доберат до такова.

Напротив Севиля бе по-класният тим, контролираше играта и се оттегли на почивката с гол преднина. В 22-та минута при едно изпълнение на корнер защитата на гостите не се ориентира добре и след кратко разбъркване кълбото стигна до Ману дел Морал, който от непосредствена близост откри резултата.

Това попадение окончателно направи ситуацията пред Майорка невъзможна. Въпреки това през втората част играчите на Капарос направиха всичко по-силите си, за да си тръгнат с високо вдигнати глави от „Рамон Санчес Писхуан" и успяха да го направят, обръщайки развоя на срещата.

В 52-та минута Перейра проби по левия фланг и потърси Томер Хемед в наказателното поле. Германецът не успя да овладее добре топката, но тя стигна до влезлият като резерва Брандон Томас и той прониза Андрес Палоп за 1:1.

Само четири минути по-късно балеарци успяха да стигнат до пълен обрат. Кала опита да изчисти една топка с глава, но вместо това я сложи на крака на Алехандро Алфаро и той не сгреши за 2:1 в полза на Майорка.

До края на срещата Севиля направи опит да стигне поне до изравнителен гол, за да не допусне поражение, но Майорка игра стабилно и приключи участието си в надпреварата с успех.

Sevilla-Maiorca 1-2 Highlights All Goalsby marcoxxx46