Две грешки на Бранислав Иванович потопиха Челси на "Стамфорд Бридж" (ВИДЕО)

Суонси удари Челси с 2:0 в първия полуфинален двубой за Купата на Лигата и си осигури отлична преднина преди реванша на „Либърти стейдиъм".

Домакините диктуваха темпото през всичките 90 минути на срещата, но трудно стигаха до опасни ситуации пред вратата на противника. Уелският тим пък се възползва по най-добрия начин от своите възможности и изкова победата.

Головете в срещата реализираха Мичу в 39-та и Дани Греъм в 92-та минута. Главен виновник за успеха на „лебедите" обаче бе бранителят на Челси Бранислав Иванович, който сгреши фатално и при двете попадения във вратата на Рос Търнбул.

Така Челси записа второ поредно поражение на "Стамфорд Бридж", след като в предния двубой на своя стадион загуби от последния в класирането на Висшата лига Куинс Парк Рейнджърс.

През първото полувреме опасните ситуации пред двете врати не бяха много. Все пак Челси бе съставът, който привидно контролираше играта и поставяше под напрежение вратата на Герхард Тремел. Най-близо до попадение бяха Хуан Мата, Фернандо Торес, Бранислав Иванович и Рамиреш, но опитите им да поразят целта останаха напразни.

Суонси пък бе отправил само един сериозен удар към вратата на Рос Търнбул до 39-та минута, дело на Мичу. Именно испанският голмайстор на уелския тим обаче успя да открие резултата шест минути преди края на първата част.

Попадението дойде след фрапантна грешка на Бранислав Иванович в отбрана, който позволи на Джонатан де Гузман да му отнеме топката пред наказателното поле и да потърси Мичу. Испанецът се измъкна от защитата на Челси и наказа Търнбул за 1:0.

Играта през второто полувреме изцяло се пренесе в половината на Суонси, а тимът на Михаел Лаудруп разчиташе предимно на контраатаки.

В 58-та минута Челси пропиля отличен шанс да изравни. „Сините" организираха добра атака, Мата успя да намери Давид Луис пред наказателното поле на противника, но изстрелът на бразилеца попадна право в ръцете на Тремел.

Въпреки натиска на играчите на Рафаел Бенитес, чистите положения пред вратата на Суонси липсваха и испанският специалист потърси промяна с пускането в игра един след друг на Франк Лампард, Демба Ба и Марко Марин.

Напротив, Суонси бе близо до второ попадение при една от своите контраатаки, но Мичу бе в положение на засада при подаването към него, въпреки че прати топката в мрежата на Търнбул.

В последните минути на срещата два последователни удара с глава на Демба Ба бяха близо до целта, но при първия Тремел се намеси добре, а вторият премина встрани от вратата му.

Самият край на срещата бе доста емоционален. Първо в последната минута на редовното време домакините поискаха дузпа след съприкосновение между Демба Ба и Герхард Тремел, но вместо това сенегалецът видя картона с жълт цвят за симулация.

Във втората минута на даденото от съдията продължение Дани Греъм посече Челси за втори път, след като Бранислав Иванович отново сгреши фатално при опита си да върне една топка към Търнбул. Греъм пресече подаването, напредна и прати кълбото в опразнената врата за 2:0.

Само минута по-късно и Демба Ба се разписа, но реферът бе вдигнал своя флаг за засада и вечерта приключи твърде разочароващо за „сините" от Лондон.

szólj hozzá: Chelsea vs Swansea 0:2 GOALS HIGHLIGHTS