Мартен Фуркад 5-ти по победи в историята на биатлона

Носителят на Световната купа и четирикратен световен шампион Мартен Фуркад вече е на 5-то място във вечната класация по победи в историята на мъжкия биатлон.

Французинът оглави подреждането за новия сезон на Световната купа, след като спечели две от дисциплините в 1-ия етап от кампанията в шведския зимен център Йостерзунд.

Фуркад беше най-бърз в първия ден по време на индивидуалния старт, а в последствие спечели и преследването, за да затвърди впечатленията, че се намира във върхова форма.

Представителят на френската школа вече има 16 индивидуални първи места и това му отрежда престижното 5-то място във вечното класиране.

Естествено, пред него остават светилата в този спорт, начело с великия Оле Ейнар Бьорндален, който е далеч напред с цели 93 победи.

Легендарният норвежец не се включи в стартовете в Йостерзунд, тъй като не се беше възстановил от настинка.

Най-титулуваният френски биатлонист Рафаел Поаре е на второ място по победи в историята с 44 на брой.

Трети пък е бившият германски състезател Свен Фишер с 32 успеха, докато 4-ти е един от фаворитите този сезон - норвежеца Емил Хегле Свендсон с общо 28 първи места.