Марсилия с осма поредна победа във Франция

Отборът на Марсилия продължава с перфектните си изяви във Франция.

Този път марсилци се справиха с отбора на Тулуза и спечелиха с 2:0 като домакини. По този начин възпитаниците на Марсело Биелса записаха осма поредна победа в Лига 1 и отново водят със седем точки разлика пред шампиона ПСЖ.

Домакините успяха да отбележат два гола до почивката, които се оказаха достатъчни за успеха. Защитникът Никол Н'Кули откри резултата след удар с глава след центиране на Дмитрий Пайе в 20-та минута.

Петнадесет минути по-късно голмайстора на отбора Андре-Пиер Жиняк наказа бившите си съотборници като се разписа за 2:0 и отбеляза десетия си гол за отбора от началото на сезона.

Тулуза не можеше да се противопостави на своя съперник като не застраши опасно вратата на домакините през втората част.

Марсилия продължава да е убедителен лидер в класирането с 25 точки. По-късо Бордо може да намали разликата с лидера. В същото време Тулуза остава с 14 пункта на 10-о място.