Кейсуке Хонда изведе Милан до успех във Верона

Милан записа много важна победа като гост на Верона с 3:1 в среща от 7-ия кръг на италианската Серия А.

Това бе четвърта победа за "росонерите" през сезона, с която те вече имат 14 точки и заемат четвърта позиция в класирането. Верона остава с 11 пункта на седма позиция.

Отново в герой за Милан се превърна японският национал Кейсуке Хонда, който отбеляза два гола. Първият гол в мача бе малко комичен, като бразилеца Рафа Маркес се опита да изчисти топката, но тя попадна в собствената му врата.

Както е известно в отбора на Верона има двама футболисти, които се казват Рафаел Маркес и започнаха титуляри в този мач. Мексиканският Рафа Маркес, който преди време се подвизаваше за Барселона получи червен картон в края на мача.

Филипо Индзаги започна с Фернандо Торес, Стефан Ел Шаарави и Кейскуе Хонда в предни позиции. Халфовата линия беше съставена от Есиен, Мунтари и Поли. В центъра на отбраната стартираха Адил Рами и Филип Мексес, а Де Шилио и Абате бяха крайни защитници. Найджъл де Йонг бе наказан, докато Монтоливо още лекува контузия. Атаката на Верона водеше Лука Тони.

Фернандо Торес пробва много изненадващ удар в първите минути, но не уцели вратата. В 21-та минута след пробив на Абате по дясното крило, топката бе центрирана в наказателното поле, където Рафа Маркес не успя да я изчисти и тя влезе във вратата на домакините.

Верона имаше шанс веднага да стигне до изравнителен гол но ударът Халфредсон облиза напречната греда. Няколко минути по-късно Ел Шаарави даде страхотен пас към Хонда, който с хубав удар удвои преднината на гостите.

4119604

Лука Тони бе най-близо от домакините до гол, но неговото воле бе избито от Кристиан Абиати. Малко по-късно отново стражът на Милан се намери много добре при игра с глава на Хуан Талеб.

Милан сътвори добра атака и отново Абате беше замесен, но ударът на Поли беше неточен. Второто полувреме домакините се опитаха да се върнат в мача, но получиха звучен шамар в 56-та минута.

Страхотно подаване на Адил Рами изведе отново сам срещу вратаря Кейсуке Хонда, който чукна топката покрай вратаря Рафаел за 0:3. Хонда показа, че се намира в страхотна форма от началото на сезона кат вече има шест гола в първите седем кръга на Серия А.

Милан спокойно прие играта и изчакваше още шансове в края на мача. Индзаги пусна в игра Менес и Бонавентура, които раздвижиха играта в предни позиции. Верона стигна до гол дело на Лопес три минути преди края на редовното време. Верона пробва финален натиск като веднага след попадението АБиати се намеси решително. В края изглежда нервите взеха връх като Рафал Маркес бе изгонен за втори жълт картон за нарушение срещу Бонавентура.