Марсилия на финал срещу Атлетико след уникален трилър! (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Олимпик (Марсилия) се класира на финала на Лига Европа срещу Атлетико (Мадрид)! Тимът на Руди Гарсия загуби от Залцбург като гост с 1:2, но с общ резултат 3:2 се класира в битката за трофея.

В редовното време двата тима приключиха при резултат 2:0 в полза на австрийския шампион, като така Залцбург навакса пасива си от 0:2 в първия мач. Амаду Айдара изведе домакините напред в 53-ата минута, а 12 минути по-късно Буна Сар си вкара автогол и даде надежди на „червените бикове". Мачът влезе в продължения и в 116-ата минута влезлият като резерва Роландо отбеляза решаващото попадение, за да докара гостуващите фенове до екстаз.

Чак в края на първото полувреме двата тима се събудиха и организираха опасни атаки. Тази на Залцбург бе организирана от Валон Бериша, но топката бе избита от бранителите на гостите. Валер Жермен напредна отдясно за Марсилия и центрира успоредно на голлинията, но там нямаше кой да засече топката във вратата. Все пак Лукас Окампос овладя кълбото на задната греда и опита диагонален удар, който обаче бе неточен.

В 49-ата минута последва още по-добър шанс за Марсилия. Пайе получи на скорост, финтира защитник в наказателното поле и елегантно центрира към Валер Жермен, който стреля от воле, но покрай вратата.

Моментът на домакините дойде в 53-ата минута, когато Айдара взе една топка в средата на терена и като на шега премина през цялата отбрана на  Марсилия. Накрая младият талант простреля хладнокръвно Йоан Пеле за 1:0.

Малко по-късно Рамальо отправи истински снаряд от около 30 метра и само блестящата намеса на Пеле спаси гостите от второ попадение във вратата им.

Залцбург обаче стигна до важния втори гол в 65-ата минута. Тогава топката бе центрирана по земя в наказателното поле, защитниците на Марсилия не реагираха добре и подариха топката на Ксавиер Шлагер. Той отправи удар и след рикошет в крака на Буна Сар топката влетя в мрежата за 2:0. Голът бе доста спорен, тъй като при подаването имаше двама играчи на домакините в засада, които влияеха на играта.

В последната 90-а минута Клинтън Н'Жие получи прекрасно центриране и стреля с глава отблизо, но топката профуча до гредата. Той можеше да измъкне Марсилия в трилър, но мачът влезе в продължения.

В първото продължение по-настоятелен бе тимът на Залцбург. Йоан Пеле обаче бе непробиваем – той отрази невъзможен за спасяване изстрел и остави тима си в играта.

В 116-ата обаче дори той бе безпомощен. Пайе центрира от корнер, а Роландо бе непокрит в пеналта и с премерен изстрел от воле вкара решаващото попадение за Марсилия. Той влезе на терена в 101-ата минута като смяна, но стана герой за тима на Руди Гарсия, който ще играе с Атлетико (Мадрид) на финала в Лион на 16 май.