Mарсиал измъкна Юнайтед в тежка визита (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед победи Саутхямптън с 3:2 като гост в среща от шестия кръг на английската Висша лига, която се оказа сериозен проблем за „червените дяволи“, но те все пак си тръгнаха с три точки.

Особено през първото полувреме домакините доминираха изцяло и не случайно Грациано Пеле откри резултата още в 13-ата минута, след като довкара избит шут на Садио Мане от вратаря Давид де Хеа, който и в този мач започна сред титулярите.

„Светците“ обаче не успяха да материализират следващите си положения и платиха скъпа цена за това – в 34-ата минута Хуан Мата проби в наказателното поле и бе повален на тревата, но съдията даде знак играта да продължи и топката попадна в Антони Марсиал, който с прецизен изстрел се разписа за 1:1.

В 50-ата минута тийнейджърът от Франция реализира и второто попадение за Юнайтед, след като се възползва от невнимателен пас назад на защитник на домакините. Бившият съотборник на Димитър Бербатов в Монако пое топката и с хладнокръвно изпълнение от десетина метра отбеляза третия си гол в английската Висша лига.

В 68-ата минута Юнайтед увеличи преднината си след постепенна атака, при която Мемфис Депай стреля опасно в наказателното поле, вратарят на „светците“ отклони топката, но тя попадна в обсега на Хуан Мата, който без проблеми се разписа в опразнената врата за 1:3.

В 86-ата минута все пак натискът на домакините даде отражение на резултата и Грациано Пеле отбеляза второто си попадение в срещата, макар и само за да маркира крайното 2:3.

Манчестър Юнайтед е на второ място в класирането след 6 кръга, като има 13 точки – 1 повече от Уест Хям и Лестър. „Чуковете“ сразиха с 2:1 като гости Манчестър Сити и го оставиха с 15 пункта, а Лестър записа равенство 2:2 при визитата си на Стоук Сити, с което се смъкна на четвърта позиция. Саутхямптън е 16-ти с 6 точки.