Марек разказа играта на ЦСКА

Шампионът на България Марек Юнион-Ивкони не остави шансове на гостуващия ЦСКА, побеждавайки "армейците" с категоричното 3:0 (25:18, 25:22, 25:19) пред собствена публика в Дупница.

Трибуните в залата очаквано бяха препълнени, а шампионите сложиха край на серията на ЦСКА от пет поредни победи в Суперлигата.

Воденият от Найден Найденов отбор продължава перфектно в шампионата, като Марек вече разполага със седем победи от седем изиграни мача до момента. Още по-впечатляващо е, че дупничани са загубили едва два гейма от началото на първенството.

В първия гейм домакините показаха надмощие във всички елементи, като натискаха ЦСКА със силен сервис.

Във втората част "червените" успяха да бъдат по-равностойни, като дори изравниха при 22:22, но след това отново силния сервис и стройната блокада на домакините си каза думата.

На трибуните бяха легендата на ЦСКА Борислав Кьосев, националния селекционер Камило Плачи, както и треньора на Левски Бол (София) Джузепе Лорицио.