"Лъвиците" разкъсаха четвърта жертва в евроквалификациите

Женският национален отбор на България записа четвърта победа в група "D" на квалификациите за Европейското първенство в Белгия и Холандия през 2015 година.

Възпитаничките на Владимир Кузюткин се наложиха над Гърция с 3:1 (25:9, 20:25, 25:21, 25:12) на турнира в Баку за 90 минути игрово време.

Българките са лидерки в групата с 13 точки, с четири повече от домакините от Азербайджан, които играят с аутсайдера Португалия по-късно днес.

Момичетата на Кузюткин стартираха уверено, като дадоха само 9 точки на съперничките си в първия гейм. Във втората част последва отпускане и Гърция се възползва, за да изравни след 25:20, след като взе последните четири разигравания в гейма. До края българките доминираха и не допуснаха изненада.

Най-резултатна за успеха беше Страшимира Филипова с 15 точки, а Елица Василева добави 14, а Емилия Николова завърши с 11. Мария Номику се отличи с 12 точки за Гърция.

В последния си мач утре България ще срещне домакина в решаващ мач за първото място, което единствено дава директна квота за Евро 2015.