Манреса и Сашо Янев с нова загуба в Испания

Отборът на Манреса, с българина Александър Янев в състава си, допусна девета загуба в мъжкото баскетболно първенство на Испания, предаде БТА.

В мач от десетия кръг Манреса отстъпи при гостуването си на Билбао Баскет с 63:83 (14:19, 21:24, 15:24, 13:16 точки. Билбао Баскет е съперник на българския шампион Лукойл Академик (София) в група "Б" на европейския клубен турнир "Еврокъп".

Александър Янев игра 20 минути като резерва и завърши с 6 точки, 4 борби и 1 асистенция. За Билбао най-резултатни бяха Аксел Ерве и Адриен Мормън с по 13 точки. Манреса е на последно място в класирането само с един успех до момента, а Билбао - е на второ място с 8 победи и 2 загуби.

В първенството на Румъния Александър Груев изигра силен мач за тима на Сибиу, който победи като гост Газ Метан с 98:93 (18:18, 16:24, 20:17, 29:24, 15:10) точки след продължение.

Груев записа 18 точки, 4 борби и 6 асистенции за 30 минути игра. Отборът на Сибуи има 4 победи и 6 загуби и заема 11-то място в класирането, а Газ Метан е втори с актив от 7 победи и 4 загуби.