"Лъвчетата" разковаха с 47 точки разлика Румъния

Родният национален отбор по баскетбол за младежи записа втора победа в контролите си преди ЕвроБаскет 2014, след като отново Румъния загуби от възпитаниците на Любомир Минчев, но този път с катастрофалното 100:53.

Селекционерът отново постоянно въртеше играчите на паркета, като през първото полувреме "лъвчетата" показаха убийствена защита и позволиха на съперника да отбележи едва 19 точки - 41:19 след първите 20 минути.

През второто полувреме пострада защитата на тима, но за сметка на това атаката се развихри и попиля гостуващия състав. Родните национали нанизаха цели 59 точки, а крайният резултат беше оформен секунди преди края - 100:53 и победа с 47 точки разлика.

Подобно на вчера, най-резултатни в нашия състав отново бяха Тенчо Тенчев (13), Димитър Димитров (12) и Павлин Иванов (11). Най-много точки записа Балакт Бачо - 14.