Лукойл продължава с перфектния старт

Лукой Академик продължи възходящата линия в своето представяне и тази вечер в Стара Загора спечели без особено напрежение с 82:61 срещу Берое в мач от 5-ия кръг на родното първенство.

Това беше и 5-а поредна победа за шампионите, които наскоро смениха треньора си и в момента са водени от гръка Димитрис Галанис, който все още не познава вкуса на поражението, записвайки и две победи в Европа.

От самото начало "студентите" показаха форма и в първата четвърт отнесоха своя съперник, ограничавайки го едва до 14 точки.

Гостите поведоха с 10 точки, а въпреки лекото разконцентриране във втората четвърт шампионите се оттеглиха на почивка с 12 точки аванс при 43:31.

Краят на мача на стъпи в третата четвърт, в която домакините нямаха отговор на силната защита на възпитаниците на Галанис и вкара едва 10 точки срещу цели 23 за Тъкър и компания.

Все пак Берое успя да спечели частта, но единствено намали пасива си до 21 точки, а Лукойл доигра мача в спокойно темпо. Въпреки загубата може да се отчете добрия дебют, който направи Майк Ди Нуно, който вкара 7 точки.

Интересен факт за него е, че като студент в САЩ той вкарва цели 118 точки в един мач. Тази класа обаче не се появи при първата му среща в България.

Юре Лалич беше най-резултатен за гостите със 17 точки, а само една по-малко вкара Тъкър, който остана само на една борба от дабъл-дабъл. Ачара и Вегинис добавиха съответно 14 и 12, а за Берое най-много точки вкара Милчо Борисов - 20.