Лукойл отново на върха в първенството

снимка: lukoilacademic.bg

Шампионът Лукойл Академик (София) записа 11-а победа за сезона в Теси Национална баскетболна лига за мъже.

Възпитаниците на Димитриос Галанис победиха в 14-ия кръг като гост Черноморец (Бургас) с 98:83 точки.

"Студентите" стигнаха до успеха след по-добра игра в четвъртата част. За победителите над всички бе гръцкият гард Димитрис Вергинис с 20 точки, 9 борби и 4 асистенции.

Киърън Ачара се отчете със 17 точки и 9 борби, а с 15 точки завърши Чавдар Костов. За домакините Тодор Тодоров се отличи с 21 точки, 7 борби и 4 асистенции.

Димитър Рошманов добави 19 точки и 4 асистенции, а Емил Бинев - 16 точки. Спартак (Плевен) записа втория си успех като гост и общо четвърти от началото на сезона.

Баскетболистите на Цветан Антов гостуваха на Берое в Стара Загора и спечелиха със 77:66 точки, след като се откъснаха убедително в резултата в третата част.

Най-резултатен за успеха бе Цветослав Острев със 17 точки, като добави и 7 борби и 6 асистенции в актива си.

По 16 точки записаха Веселин Георгиев и Саша Топчов (11 борби). За домакините над всички бяха двете нови попълнения - Брандън Баудри и Джошуа Кроуфърд. Първият завърши с 24 точки и 10 борби, а вторият с 16 точки и 5 борби.