Лукойл Академик срази Берое с 29 точки разлика

Шампионът Лукойл Академик победи гостуващия Берое (Стара Загора) с 90:61 (29:8, 24:16, 19:18, 18:19) и записа седма поредна победа в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже.

"Студентите" прекършиха съперника още през първата четвърт, която спечелиха с 29:8, а след това постепенно увеличаваха преднината си в резултата. Петима играчи на домакините завършиха с двуцифрен точков актив.

Павел Маринов вкара 16 точки, Веселин Веселинов - 15, а девин Грийн се отличи с 12 точки. За Берое Реджиналд Холмс реализира 16 точки.

В Ботевград домакините от Балкан разгромиха Теси България (20) с 91:65 (20:16, 26:16, 26:16, 19:17).

Възпитаниците на Александър Тодоров водеха през целия мач и заслужено стигнаха до четвърти успех за сезона. За Балкан се отличи Йордан Бозов със 17 точки и 10 борби.

Урош Петрович записа 14 точки, а по 13 точки добавиха Любен Пасков и Иван Лилов. За тима на Любомир Минчев най-полезни бяха Деян Карамфилов и Алекс Симеонов с по 12 точки.

Спартак (Плевен) се наложи трудно у дома над Черноморец (Бургас) с 84:80 (10:21, 23:20, 24:21, 27:18). Гостите от Бургас водеха убедително от началото на мача до първите минути на последната четвърт, когато плевенчани изравниха - 62:62.

След това с тройка на Димитър Маринчешки играчите на Спартак (Плевен) поведоха - 65:64. Две минути преди сирената аванса на домакините достигна 8 точки - 78:70, а до края те успяха да издържат на натиска на гостите и да стигнат до крайния успех.

За победителите Димитър Маринчешки завърши с 24 точки и 6 борби, Илия Станков вкара 18 точки, а Росен Софрониев - 14 точки. За Черноморец Богдан Андонов наниза 20 точки, а 15 точки реализира Константин Коев.