Лукойл Академик продължава без грешка

Шампионът Лукойл Академик (София) постигна трета поредна победа в Националната баскетболна лига за мъже. Възпитаниците на Оливер Костич спечелиха в третия кръг като гост на Спартак (Плевен) със 101:74 точки и излязоха начело в класирането.

След равностойно първо полувреме, завършило 49:48 точки за плевенчани, "студентите" пречупиха съперника след силно второ полувреме, което спечелиха с 53:25 точки. Спартак е с две загуби до момента в шампионата.

За победителите Аландо Тъкър завърши с 26 точки, по 16 добавиха Александър Янев и Дейвин Уайт, а с 15 точки и 7 борби се отчете Юре Лалич. За Спартак най-резултатен с 23 точки бе Джеймс Анакриън, а 16 точки добави Алвин Етилопи.

В Самоков Рилски спортист изненадващо загуби от Балкан (Ботевград) с 82:91 точки. Възпитаниците на Росен Барчовски изиграха слабо първо полувреме, след което губеха с 15 точки - 36:51.

След почивката те се опитаха да се върнат в мача, но гостите от Ботевград удържаха аванса си и не позволиха на съперника да поведе нито веднъж в резултата през всичките 40 минути. За Балкан това е първа победа за сезона, а за Рилски спортист - първо поражение.

Станимир Маринов вкара 23 точки за победителите, с 19 точки се отличи Ноа Далман, а по 14 точки вкараха Иван Лилов и Павел Маринов. За домакините Шон Барнет завърши с 21 точки, 20 точки и 12 борби записа Еван Равънел, 12 точки вкара Йордан Бозов, а с 11 точки и 11 борби се отчете Остин Калхун.