Ливърпул отново започна да скърца

Отборът на Ливърпул прекъсна серията си от две поредни победи в английската Висша лига, след като днес мърсисайдци достигнаха единствено до равенство 0:0 при домакинството на Съндърланд в среща от 15-ия кръг.

В предишните си два двубоя "червените" постигнаха успех над Стоук Сити и Лестър, но днес "черните котки" на Гус Пойет дадоха отпор на "Анфийлд" и си тръгнаха с точка от легендарното съоръжение.

Като цяло двубоят в Града на Бийтълс предложи малък брой интересни ситуации пред двамата вратари, като надали феновете на Ливърпул ще бъдат доволни и от тази продукция на техния любим тим през този сезон. Чистите шансове пред румънския национал Костел Пантилимон липсваха, а домакините изглеждаха беззъби в твърде голям етап от двубоя.

Така Ливърпул загуби две точки и се свлече до девето място във временното класиране на Висшата лига, разполагайки с актив от 21 пункта. Съндърланд е 14-и с 15 спечелени точки до момента.

Брендън Роджърс все още не можеше да разчита на контузения Марио Балотели, като и този път Рики Ламбърт оглави атаката на мърсисайдци. Капитанът Стивън Джерард отново получи почивка и стартира от пейката, а Лукас Лейва и Джордан Хендерсън оформиха двойка вътрешни полузащитници в схемата на домакините. Рахийм Стърлинг, Филипе Коутиньо и Адам Лалана започнаха в близост до Ламбърт, атакувайки от втора позиция.

Густаво Пойет заложи на Джоузи Алтидор в ролята на острие, докато Адам Джонсън и Конър Уикъм стартираха на двата фланга. Себастиан Ларсон, Жорди Гомес и Лиам Бридкът оформиха трио в средата на терена за „черните котки“.

Още в самото начало Съндърланд поиска дузпа, но реферът не видя нарушение на Шкъртел спрямо Конър Уикъм. В последвалите минути на „Анфийлд“ не се случваше нищо интересно, като и двата тима трудно стигнаха до интригуващи ситуации пред вратата на противника.

4127090

И до почивката двубоят продължи да се развива без шансове за гол, като съвсем логично на почивката се стигна до две нули на светлинното табло. Междувременно Конър Уикъм направи втори опит да спечели дузпа за северняците, но и този път протестите му останаха нечути.

Още в началото на втората част Ливърпул опита да натисне в атака, а изстрел на Коутиньо бе избит в корнер. Съндърланд отговори чрез опит за удар на Жорди Гомес, но също блокиран.

Десет минути след почивката пред Конър Уикъм се откри шанс за първи гол. Състезателят на гостите получи най-добрия шанс от началото на срещата, но волето му излезе в аут.

4127092

В 65' Ливърпул отговори и за малко не стигна до възможност, но Адам Лалана не действа по най-добрия начин след подаване на Хендерсън, позволявайки топката да му бъде отнета.

Малко след това трибуните на „Анфийлд“ изригнаха, защото Стивън Джерард застана край страничната линия. Мястото си на терена отстъпи именно Адам Лалана, а капитанът на „червените“ се появи в игра.

"Осмицата" почти светкавично оказа влияние върху играта на Ливърпул, като с влизането си в игра Стивън Джерард започна да притеснява отбраната на гостите. В 73' бившият английски национал центрира отлично, но силният удар на Коутиньо бе успешно блокиран.

4127093

Постепенно срещата навлезе в последния си четвърт час, а двете нули продължаваха да греят на светлинното табло на "Анфийлд". В 77' Рахийм Стърлинг проби отлично в половината на Съндърланд и успя да комбинира с Коутиньо, чийто изстрел обаче бе отлично париран от Пантилимон. Малко след това бразилецът напусна игра, а на неговото място се появи Лазар Маркович.

Девет минути преди края събитията отново се пренесоха пред другата врата, а този път Симон Миноле бе длъжен да се намесва. Белгийският страж отрази изстрел в очертанията на Жорди Гомес, като тази ситуация бе последвана от падане на Стърлинг в наказателното поле на Съндърланд. Сигнал за дузпа обаче отново не последва.

Три минути преди края Рики Ламбърт отклони към Лазар Маркович центриране на Стърлинг, но и този път отбраната на гостите се справи със ситуацията и елиминира опасността.