Шампионът също започна да набира скорост (ВИДЕО)

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид отново излезе на второ място във временното класиране на Примера Дивисион, след като днес "рохибланкос" спечелиха с 2:0 визитата си на Елче в среща от 14-ия кръг.

По този начин отборът на Диего Симеоне събра актив от 32 точки и поне временно изпревари Барселона на втората позиция. Лидер с 33 пункта, но и също с мач по-малко е Реал Мадрид, който тази вечер домакинства на Селта.

За Атлетико това е трета поредна победа и четвърта в последните пет мача, като "дюшекчиите" затвърдиха впечатлението, че отново започват да навлизат във форма.

Елче пък инкасира осма загуба през сезона, като отборът на Гари Родригес остава на предпоследното 19-о място с десет точки. Бившият футболист на Левски не бе в групата на домакините за двубоя.

Атлетико успя да открие резултата с първата си по-опасна атака в мача. В 16' Арда Туран получи топката и комбинира с Хосе Хименес, който от своя страна я заби в един от горните ъгли на вратата за 0:1. Повторенията обаче показаха, че Туран по-скоро се намираше в засада при ситуацията.

В началото на втората част шампионите нанизаха и втори гол. В 53' Марио Манджукич получи подаване от капитана Габи и с изстрел в близкия ъгъл преодоля Титон за крайното 0:2 в двубоя.