Ливърпул нахлу в топ 4, бивш играч на Лудогорец ужили Тотнъм

снимка: twitter.com

Ливърпул размаза Брайтън с 5:1 като гост в мач от 15-ия кръг на английската Висша лига, като по този начин мърсисайдци се завърнаха в топ 4. Това обаче може да се промени след няколко часа, ако 5-ият Арсенал победи на своя "Емирейтс" Манчестър Юнайтед. Брилянтен мач за гостите изигра Филипе Коутиньо. Той вкара веднъж и направи 2 асистенции за Роберто Фирмино и Емре Джан. Фирмино отбеляза 2, а Люис Дънк си вкара автогол в самия край на срещата. За домакините почетно попадение вкара Глен Мъри.

Футболистите на Юрген Клоп започнаха ударно срещата, като в началните минути Салах и Фирмино се разминаха с попадението. То обаче дойде в 30-ата минута, когато Филипе Коутиньо намери Емре Джан след центриране от корнер. Немският национал отбеляза с глава за 1:0.

Само 2 минути по-късно Роберто Фирмино завърши страхотна триходова комбинация. Салах пусна топката отляво към Коутиньо, а той намери своя сънародник в пеналта. Фирмино не пропусна за 2:0 на опразнената врата. Отново той сякаш реши интригата в сблъсъка в 48-ата минута, когато получи хубав пас от Мохамед Салах.

Три минути след това Глен Мъри върна надеждите на "чайките", след като бе точен от дузпа. Ливърпул обаче контролираше мача до края и не допусна изненада.

В 87-ата минута Коутиньо вкара първия си гол в двубоя и четвърти за тима на Клоп, а малко по-късно Люис Дънк си вкара автогол и така оформи крайното 5:1. Бранителят намери собствената си врата и миналата седмица в мача срещу Манчестър Юнайтед.

Така Ливърпул е 4-и с 32 точки, а Брайтън е на 11-а позиция със 17 пункта.

Тотнъм пък записа 4-и пореден мач без успех. "Шпорите" направиха 1:1 като гост на Уотфорд. За "стършелите" се разписа бившият играч на Лудогорец Кристиан Кабаселе. Защитникът, който игра на "Лудогорец Арена" през сезон 2011/2012, наказа тима на Маурисио Почетино след центриране от корнер. Хьон-Мин Сон обаче изравни в 25-ата минута. В 52-ата Давинсон Санчес от гостите бе изгонен и така попари надеждите на Тотнъм за победа.

Лондончани са 6-и с 25 точки, докато Уотфорд е на 8-о място с 22.