Лева с рекорд за победа на Байерн, издънките на Борусия нямат край

снимка: twitter.com

Байерн (Мюнхен) се върна към победите в Бундеслигата, след като победи с 3:1 Хановер 96 на своя "Алианц Арена". Двубоят от 14-ия кръг на Бундеслигата се оказа исторически за Роберт Левандовски. Полякът оформи крайния резултат и така стана първият футболист в Бундеслигата, вкарал поне по 1 гол в първите 7 домакинства от дадена кампания. Иначе Артуро Видал поведе баварците, а Чарлисон Беншоп изравни. Кингсли Коман и Левандовски обаче сложиха точка на спора за 10-ата победа на Байерн от началото на сезона.

Още в 17-ата минута Артуро Видал откри резултата. Той се възползва от добро центриране на Томас Мюлер и опита да свали топката с глава за Левандовски. Полякът обаче не докосна кълбото и то влетя в мрежата на гостите за 1:0.

В 25-ата минута Левандовски се разписа, но след видеоповторение реферите решиха, че нападателят е бил в положение на засада. Само 3 минути след това Никлас Филкрук си изпроси дузпа и я отбеляза, но съдията върна изпълнението, защото повечето футболисти влязоха в пеналта преди удара. Филкрук не смени ъгъла при повторението, а Улрайх спаси.

Все пак в 35-ата минута гостите стигнаха до изравняване. Чарлисон Беншоп се извиси над отбраната на баварците и наказа с глава Свен Улрайх.

Второто полувреме обаче бе по-силно за Байерн. В 67-ата минута Кингсли Коман вкара невероятен гол, след като преди това бе пропуснал чисто положение. Хамес също бе близо да отбележи, но ударът му с левия крак облиза горната греда на Филип Чаунер.

Три минути преди края на редовното време пък Лева получи право да изпълни дузпа и сложи точка на спора с рекордното си попадение. Така Байерн продължава да е убедителен лидер с 32 точки, а Хановер е 10-и с 19 пункта.

Издънките на Борусия (Дортмунд) пък нямат край. Тимът на Петер Бос не е вкусвал победата в Бундеслигата от 30 септември насам. "Жълтите" направиха 1:1 като гост на Байер (Леверкузен). Домакините поведоха чрез Кевин Фоланд в 30-ата минута, а преди края на първата част Вендел от Байер бе изгонен. Борусия не се възползва от предимството, като чак в 73-ата Ярмоленко успя да донесе точката. Борусия е на 6-о място с 22 точки, а Байер са 8-и с точка по-малко.