Ливърпул изпържи Ман Сити в ада на Анфийлд

Ливърпул изненадващо разгроми класически с 3:0 Манчестър Сити в Битката за Британия от четвъртфиналите на Шампионската лига. Мърсисайдци изиграха своя мач на сезона, показаха убийствена ефективност и същевременно обезвредиха скъпоплатените мега звезди на Пеп Гуардиола

Всички голове паднаха през първата част. Тогава домакините се развихриха. В 12-ата минута правещият страхотен сезон Мохамед Салах заби дежурния си гол. Отбизо той опъна мрежата за кеф на препълнения "Анфийлд". После в 21-ата минута бившият "артилерист" Алекс Окслейд-Чембърлейн заши свирепа тупалка от 20 метра и направи 2:0. В 31-ата минута Садио Мане с глава тотално шокира Сити за 3:0.

През втората част Мо Салах се контузи и още в началото напусна терена. Това сякаш накара играчите на Ливърпул да се върнат и да бранят комфортната си преднина. Получи им се, защото гостите така и не успяха да отбележат. Така реваншът в Манчестър изглежда не особено тежък за момчетата на Юрген Клоп, а "гаржданите" трябва да извършат чудо, за да отстранят Ливърпул.

В другата среща тази вечер Барселона би с 4:1 Рома у дома и ще се разходи до Вечния град за протоколен реванш.