Икарди с 2 пропуска на празна врата в дербито срещу Милан

снимка: gazzetta.it

Милан и Интер завършиха 0:0 в голямия мач на Италия. Дербито на Малката Мадона предложи доста емоции, макар че не паднаха голове. Тимът на Интер определено може да съжалява повече, че не взе победа. Звездата на нерадзурите Мауро Икарди сътвори немислимото. Аржентинецът пропусна 2 пъти на абсолютно празна врата през втората част. Положенията са меко казано невероятни за изпускане, но голаджията ги пропиля. Икарди все пак вкара през първата част, реферът първо призна попадението, но след видеонаблюдение съдията отсъди засада. тя бе много спорна.

Милан също вкара чрез Кутроне, който изпълни задна ножица, но голът също бе отменен след видима засада.

Интер владееше повече топката и бе малко по-настоятелен, но така и не успя да се поздрави с успеха. Момчетата на Дженаро Гатузо пък показаха мъжка игра и сякаш заслужено взеха точка.

След срещата Интер има 2 точки преднина на четвъртата позиция пред Лацио, а Милан е шести - на 4 пункта пред преследвачите си Сампдория и Аталанта.