Лига Европа НА ЖИВО: Всички мачове (ВИДЕО)

снимка: ludogorets.com

Днес ще се изиграят четвъртфиналните реванши от Лига Европа, за да може в петък УЕФА да организира жребия за така чаканите полуфинални двойки в двата най-силни клубни турнира.

Sporta.bg следи на живо 1/4-финалите реванши и ще ви предоставя видеа от всички голове.

Зенит – Севиля 2:2 (0:1 Карлос Бака 6'-дузпа, 1:1 Рондон 48', 2:1 Хълк 72') (1:2 в първия мач) (следете с подробности НА ТОЗИ ЛИНК)

zenit-sevilla 1-1 Jose Rondon goalby zidanekrisz

Севиля не познава вкуса на загубата вече 12 мача във всички турнири, като в предишния дуел със Зенит осъществи обрат от 0:1 на своя стадион, а уикендът преди това – от 0:2 до 2:2 с Барселона в Примера дивисион. Хълк, Дани, Игор Смолников и Доменико Кришито се завръщат в игра за руския гранд, което е сериозен коз за него. Севиля обаче винаги печели турнира, когато играе на четвъртфинал.

Днипро – Брюж 1:0 (Йевхен Шаков 82') (0:0 в първия мач)

Белгийците са единственият отбор в турнира, който все още няма загуба, а и загря за срещата с победа 2:1 в голямото дерби с Андерлехт в плейофите от първенството на страната. Важно е да се отбележи, че Днипро може да се срещне със сънародниците си Динамо (Киев) на полуфиналите, ако и двата отбора продължат – това е така, защото руски и украински отбори могат да играят единствено на финал един срещу друг, което изключва възможността Динамо или Днипро да се изправят евентуално срещу Зенит на полуфинал.

Фиорентина – Динамо (Киев) 2:0 (1:0 Марио Гомес 43', 2:0 Хуан Варгас 94') (1:1 в първия мач)

Фиорентина е в негативна поредица от четири загуби в последните си пет мача, като е отбелязал само един гол. Динамо е на противоположния полюс със серия от седем успеха, а в същото време в местното първенство се наслаждава на аванс от пет точки на върха в класирането. Фиорентина обаче има 5 победи и 4 равенства в мачовете си с украинци, а на четвъртфинал за Купата на УЕФА/Лига Европа никога не е записвал поражение.

Наполи – Волфсбург 2:2 (1:0 Хосе Мария Кайехон 50', 2:0 Дрийс Мертенс 68', 2:1 Тим Клозе 72', 2:2 Иван Перишич 74') (4:1 в първия мач)

Волфсбург изтърпя най-разгромната домакинска загуба в историята си в евротурнирите в миналия мач срещу Наполи. Рафаел Бенитес обаче предупреди, че „вълците“ разполагат с нужния авангард, за да поднесат шокиращ обрат. В лагера на германците пък се готвят точно за това, макар треньорът им Дитер Хакинг да подчерта, че тимът му ще трябва да е перфектен. Наполи обаче е отборът с най-малко допуснати голове (5) и най-много „сухи мрежи“ в Лига Европа този сезон, като е спечелил всичките си досегашни пет домакинства.