Фиорентина донесе на Италия втори полуфиналист (ВИДЕО)

Фиорентина изигра най-силния си мач през този месец и елиминира Динамо (Киев), за да стане вторият италианския отбор на полуфиналите в Лига Европа. „Виолетовите“ тотално надиграха украинския колос на своя стадион „Артемио Франки“, но спечелиха само с 2:0, въпреки че нанесе една дузина опасни удари по посока на противниковата врата.

С равенството 1:1 в предишния тимът на Винченцо Монтела имаше леко предимство, но с играта си особено през първото полувреме индикира, че изобщо не се интересува от резултата на украинска земя.

Едва в 43-ата минута Марио Гомес донесе заслужен аванс за домакините, макар по леко нелеп начин – той засече инстинктивно центриране отляво на Хоакин и реално без да нанася удар просто постави крака си на пътя на топката, за да я прати в мрежата на Динамо.

Въпреки че бе изместен от Томас Мюлер като водещ голмайстор от Германия в Шампионска лига (подробности за това вижте НА ТОЗИ ЛИНК), Гомес отбеляза 40-тото си попадение в европейските клубни турнири и по този показател е на престижното четвърто място във вечната класация на страната. Той изостава от Герд Мюлер (62), Юп Хайнкес (45) и Улф Кирстен (43).

4139415

В 34-ата Джърмейн Ленс бе изгонен с втори жълт картон и по този начин съвсем минимизира шансовете на Динамо да окаже съпротива на „Артемио Франки“. Ленс реализира попадението за украинците в предишния мач срещу Фиорентина, но днес се оказа по-скоро антигерой за своя тим.

В 94-ата минута Хуан Мануел Варгас все пак сложи край на серията от сериозни положения, които домакините си позволяваха да пропилеят, с гол за крайното 2:0. Преди това и Динамо имаше две опасни контраатаки, с които за малко не вкара мача в продължения, но като цяло гостите нямаха достатъчно аргументи в реванша.

4139416

Мохамед Салах отново бе неудържим за защитниците на противника и имаше добри възможности да се разпише, но на цели два пъти уцели гредата. Той не бе единственият, който направи сериозни пропуски, след като още до 60-ата минута вратарят на Динамо Олександър Шовковски бе отразил пет удара към вратата си, а други пет профучаха на сантиметри от рамката му. Още до 11-ата минута пък домакините изпуснаха четири чисти положения.

В крайна сметка Фиорентина се присъединява към Наполи и двата тима продължават да защитават честта на Италия в Лига Европа, с което затвърждават възхода на Серия А в евротурнирите този сезон – Ювентус в сряда достигна полуфиналите на Шампионска лига.

Мачът бе под юбилейния номер 200 за Винченцо Монтела като треньор – 144-ти начело на Фиорентина, като знаменитият бивш нападател вече има 95 победи, 51 равенства и 54 загуби.