Лейкърс продължава да затъва

Отборът на Лос Анджелис Лейкърс записа поредна загуба в Националната баскетболна асоциация. „Езерняците“ загубиха със 113:99 гостуването си на Хюстън Рокетс.

Това е трето поредно поражение за Лейкърс, които имат 9 загуби в последните си 10 срещи и общо 22 от изиграните 36 мача. За Хюстън победата е втора поред след успеха у дома над Ню Йорк Никс през миналата седмица.

Най-резултатен в срещата бе Джеймс Хардън от Хюстън със своите 38 точки, а Дуайт Хауърд записа дабъл-дабъл срещу бившия си отбор - 20 точки и 13 борби. За Лос Анджелис с най-много точки се отчете Ник Йънг – 25, а с по 21 се отличиха Пау Гасол и Джоуди Мийкс.

През първото полувреме двубоят се разви добре за Лейкърс. Пау Гасол и компания спечелиха първите две четвъртини и на почивката водеха с 5 точки – 59:54. Третата част обаче се оказа разковничето в мача. В нея „Ракетите“ разбиха съперника си с 18 точки разлика и предопределиха изхода от срещата.

След като малко преди Коледа Коби Брайънт се контузи отново, отборът на „Езерняците“ влезе в неприятна серия и успя да победи единствено опашкаря Юта. Следващият им мач е на 10 януари срещу градския съперник ЛА Клиперс.