Левски спря ЦСКА-София за титлата в красиво дерби с две различни полувремена

снимка: lap.bg

Левски спря устрема на големия съперник ЦСКА-София за титлата, след като навакса изоставане от 0:2 и стигна до 2:2 срещу "червените" на националния стадион "Васил Левски". Двубоят от 4-ия кръг на шампионския плейоф в Първа лига бе повече от интересен, а тимовете на Стамен Белчев и Делио Роси показаха качествен футбол.

"Червените" водеха с 2:0 преди да са изминали още 10 минути. Головете нанизаха Фернандо Каранга и Рафаел Енрике. През втората част обаче "сините" излязоха пределно мотивирани и набързо изравниха с голове на Иван Горанов и Паулиньо. В края на срещата отново имаше грозни сцени, след като спречкване между Жеферсон и Сержиу Буш доведе до директни червени картони за двамата съперници.

Така след равенството ЦСКА-София остава на второ място със 70 пункта, а лидерът Лудогорец има 75 в актива си и мач по-малко. Задачата на "червените" да се борят с шампиона става все по-трудна, докато Левски се доближи на 3 точки до Берое, но има мач повече. Тимът на Делио Роси за пръв път от началото на плейофите не загуби и е 4-и с 51 точки.

Двубоят за „сините“ започна повече от кошмарно, тъй като до 9-ата минута символичните домакини водеха вече с 2:0. В 4-ата Божидар Митрев допусна сериозна грешка и изработи дузпа за ЦСКА-София. Каранга бе изведен зад отбраната на Левски и докосна топката, преминавайки покрай стража, който обаче закъсня с интервенцията си и фаулира бразилеца.

Голмайсторът на „червените“ застана зад бялата точка и бе повече от хладнокръвен за 1:0. Феновете на ЦСКА-София едва успяха да се нарадват на първото попадение, когато падна и второ. В 9-ата Рафаел Енрике се разходи сред защитата на „сините“ и стреля мощно в долния десен ъгъл на Митрев, за да покачи резултата.

„Сините“ опитаха да изнесат играта напред, а тимът на Стамен Белчев направи няколко опасни контраатаки, след които можеше да направи резултата 4:0. Първо обаче Митрев улови удар от воле на Тиаго, а след това Каранга направи фатален пропуск, като не уцели вратата, останал сам срещу вратаря.

През втората част Левски излезе коренно променен. „Сините“ върнаха бързо попадение едва 3 минути след почивката. Обертан проби отдясно, върна към Цветкович, а той центрира на главата на Иван Горанов. Бранителят бе в непривична позиция в пеналта, но стреля страхотно и матира Черниаускас, за да даде надежди на Левски.

В 61-ата минута беше ред на привържениците на 26-кратните шампиони да изпитат неистова радост, след като Паулиньо изравни резултата. Сержиу Буш бе изведен зад защитата на ЦСКА-София и стигна една безнадеждна топка на аутлинията. Той се справи с бранител на съперника и майсторски върна към Паулиньо, който прониза мрежата от непосредствена близост.

Две минути по-късно „червените“ можеха бързо да се реабилитират с трето попадение, но Рафаел Енрике стреля от външната страна на мрежата.

В края на мача и двата отбора останаха с човек по-малко след скандална ситуация между Сержиу Буш и Жеферсон. В 82-ата минута левият бек на ЦСКА-София бутна в гръб румънеца на тъчлинията, а той се строполи театрално. Вследствие на контакта, Буш стана и избута на земята без топка бразилския си опонент. Главният съдия не се двоумеше и директно показа червени картони на двамата футболисти. Феновете на "червените" останаха много недоволни и някои от тях се качваха по оградите и ритаха мрежите, за да нахлуят на терена.

В 86-ата минута Габриел Обертан можеше да донесе успеха на тима си, но от близка дистанция прати топката в трибуните. В добавеното време на мача пък Паулиньо направи опасен пробив и стреля, но топката премина над вратата на Черниаускас. Буквално в последните секунди пък Кали Тиам изстреля снаряд от воле, а кълбото мина малко над гредата. Това се оказа всичко на националния стадион "Васил Левски" и двата тима поделиха точките.