Феноменален гол на Верея доведе само до частичен обрат срещу Ботев (ВИДЕО)

снимка: botevplovdiv.bg

Тимовете на Верея и Ботев (Пловдив) не се победиха и завършиха 2:2 в Стара Загора в много интересен и оспорван мач от 4-ия кръг на шампионския плейоф в Първа лига. "Канарчетата" водиха с 2:0 след голове на Стивън Петков и Жоао Пауло, но само за 4 минути - от 60-ата до 64-ата, домакините изравниха. Първо Пламен Тенев върна интригата, преди да остави бижуто в мача да заблести след далечен изстрел на таланта Денислав Станчев.

В края на двубоя на "Трейс Арена" двата тима показаха грубостите си, като влезлият като резерва Йордан Минев получи втори жълт и, съответно, червен картон. От футболистите на Верея пък бе изгонен Илиян Йорданов.

До 40-ата минута на терена не се случиха кой знае колко интересни събития, но Стивън Петков съумя да преодолее отбраната на "лъвовете". Той получи добро центриране от десния фланг и с глава поведе "канарчетата" в резултата. Това бе първи гол на "златната резерва" като титуляр този сезон, а всъщност - и първият му мач в стартовите 11 на Николай Киров.

В 43-ата минута се получи доста куриозна ситуация пред вратата на Верея. Цинцарски не се ориентира никак добре и Жоао Пауло бе на път да му отмъкне топката, след което се получи рикошет, а стражът вече успя да предотврати кълбото да влети в мрежата му. В 50-ата минута Петков можеше да удвои аванса на Ботев с втори свой гол, но топката се отби в напречната греда.

В 57-ата "канарчетата" намериха път към вратата на Верея за втори път. Стивън Петков открадна топката малко преди наказателното поле и веднага подаде към своя партньор в атака Жоао Пауло, а той се разписа за 2:0 с прецизен удар отблизо.

Само 3 минути по-късно Пламен Танев върна интригата в двубоя. Венци Бенгюзов центрира от фаул, а съотборникът му вкара топката с глава за 1:2.

В 64-ата феновете на Верея изпаднаха в екстаз, след като талантът от школата Денислав Станчев отбеляза шедьовър, с който донесе частичен обрат. Той получи топката след корнер отляво на вратата на Ботев, проби към центъра и изстреля снаряд от границата на наказателното поле. Топката се завъртя технично и попадна неспасяемо в горния ъгъл на Кайзер.

В края Йордан Минев влезе като резерва за Ботев и си изкара два жълти картона за 2 минути. В 88-ата той видя жълтия цвят за пръв път, а в 90-ата бе изгонен след грубо нарушение. Илиян Йорданов от домакините последва примера му.

Така равенството остави двата тима разделени в интервал от 10 точки. Верея за пръв път от старта на плейофите не претърпя поражение, докато Ботев има само една победа в последните си 4 срещи. Старозагорци са 6-и с 36 пункта, а "канарчетата" са позиция по-нагоре с 46.