Левски се класира за финала на турнира в Ниш

снимка: iNews.bg

Четвърта поредна победа в контролните срещи в рамките на една седмица постигна мъжкият тим на Левски. На полуфинала на престижния турнир в сръбския град Ниш "сините" баскетболисти се наложиха над представителя на домакините Раднички Крагуевац с 86:79.

Левски игра отлично през целия мач и накрая заслужено ликуваше. Нямаше и грам умора в момчетата на Тити Папазов, които преди това спечелиха срещу Лукойл Академик в друга предсезонна среща. Днес Левски ще играе на финала на турнира срещу победителя от мача между Константин Ниш и МЗТ Скопие.

Пред около 500 зрители Левски поведе от самото начало на двубоя, като разликата в края на първата четвърт бе плюс седем за "сините" - 24:17. Домакините от Раднички направиха серия от 9:0 като тимът от Крагуевац поведе за първи път в срещата при 26:24. Разиграха се Костов и Маринович, които все пак изведоха българите напред на почивката при 41:39. Чавдар Костов бе със 17 точки още на полувремето, а Маринович имаше 11.

Сърбите играха по-добре през третата част и успяха да обърнат резултата до 63:57 в своя полза, но отборът на Левски не бе казал крайната си дума. Минута и 40 секунди преди края Раднички водеше с 1 точка. Левски направи ударна серия от 7 поредни точки, което на практика бе решаващо за изхода от двубоя. "Сините" показаха здрави нерви и от наказателната линия, за да затворят мача при плюс 7 за Левски - 86:79.

Невероятен в този мач бе Чавдар Костов, който бе точен в 7 от общо 8 опита от зоната за три точки за общо 28 точки в срещата. Марко Маринович добави 20 точки и 8 асистенции, Митко Димитров се включи отлично с 11 точки и 5 борби, а в игра влязоха всички възпитаници на треньорското ръководство.