Левски победи Рилски спортист след продължение

Левски остана начело на генералното класиране в Националната баскетболна лига за жени, след като стигна до продължение и се наложи със 76:70 (12:16, 12:15, 17:20, 25:15, 10:4) срещу Рилски спортист като гост.

Софийският тим води в подреждането с 25 точки след 14 мача, докато вторият Монтана е с две точки пасив.

Дунав Русе пък е трети с три точки изоставане и мач по-малко. Левски започна много лошо мача и изоставаше със седем точки на след първата четвъртина, а на полувремето - с 10.

Гостите от София започнаха постепенно скъсяване на разликата през последната четвъртина на срещата, като по-малко от минута преди края губеха с пет точки. Серия от 6:1 обаче докара мача до продължение, след като гардът Шарел Алън беше точна на два пъти от игра и с два изстрела от линията за наказателни удари.

Нов кош на Алън и една тройка на Виктория Стойчева в продължението пък затвориха мача в полза на Левски. Най-резултатна в напрегнатия мач беше гардът Шарел Алън, която завърши с 29 точки и седем спечелени борби в аткива си.

За Рилски спортист с по 16 пункта се отчетоха Наталия Топалова-Шопова и Стефка Митева. Четвърта поредна победа в Националната баскетболна лига записа отборът на Нефтохимик 2010, който се наложи със 72:50 (15:13, 25:3, 16:15, 16:19) над Берое. Бургазлийките подпечатаха победата си след 25:3 през втората четвъртина, а именно тези 22 точки бяха регистрирани като окончателна разлика.