Левски падна от Виктория с 0:3, но загуби Антон Огнянов за дълго

снимка: levski.bg

Отборът на Левски загуби третата си контрола в Кипър. „Сините“ отстъпиха на отбора на Виктория (Пилзен) с 0:3, което е трета загуба за отбора в подготовката.

Левски игра на ниво и създаде опасности, въпреки категоричния резултат. „Сините“ можеха да стигнат до гол няколко пъти, но съдията остана безмълвен при игра с ръка в наказателното поле на чехите.

Футболистите на Левски изиграха най-добрия си мач в контролите, но проличаха пропуските в защита.

Това бе най-силната контрола на Левски през зимната подготовка след като Виктория (Пизлен) се представи на ниво в Шампионската лига през есента и ще играе в Лига Европа.

Най-лошата новина обаче за Тони Здравков е контузията на новото попълнение Антон Огнянов, който напусна терена още във втората минута. Според предварителните прогнози може да има счупване на глезена на младия футболист. Следващата контрола на Левски е след два дена срещу отбора на Жалгирис.

Тони Здравков стартира с Валери Божинов, Антон Огнянов, Борислав Цонев, Владимир Гаджев, Кевин Брю, Ларсен Туре. В защита личаха имената на Пламен Крумов, Павел Чмочш, Даниел Димов , Орлин Старокин и Пламен Илиев на вратата.

Срещата започна с кошмарната контузия на Огнянов, който напусна терена във 2-та минута. Този груб фаул дори не беше санкциониран и това се отрази по някакъв начин на нагласата на играчите за проверката.

Левски отговори по най-добрия начин и Валери Божинов се разписа в 10-та минута, но съдията отмени гола. Само три минути по-късно Бакош от Виктория се разписа след като преди това игра с ръка, но съдията зачете попадението.

Малко по-късно резултата стана 2:0 след грешка в защита на Левски. Дуриш се извиси над всички и отбеляза. В края на полувремето Левски имаше шансове чрез Миро Иванов и Кевин Брю, чийто удар срещна гредата.

Отново грешка в защита даде възможност на Вагнер да отбележи трети гол за Виктория. В 53-та минута дойде и най-скандалното положение в мача след като играч на чехите игра с ръка пред голлинията, но дузпа не бе отсъдена. В 74-та минута футболистите на Левски имаха претенции за втора игра с ръка, но съдията остана безмълвен.

В края на мача Димитър Макриев пропусна още един шанс за гол, а добавката на Илия Димитров бе спасена от защитник.