Анжи твърде силен за Локо (Пд)

снимка: fc-anji.ru

Локомотив (Пд) загуби с 1:3 от руския Анжи (Махачкала) в последната си контрола от подготвителния лагер в Марбея. Гола за черно-белите отбеляза Аласан Н’Дайе през първото полувреме. Това бе общо 11-а контролна среща на тима през 2014 година, като в тези мачове пловдивчани записаха 2 победи, 2 равенства и 7 загуби.

В неделя, 16 февруари, на Лаута е официалното представяне на Локомотив (Пд) за пролетния дял в шампионата срещу Септември (Симитли).

Черно-белите играха доста добре до 76-ата минута, когато водеха с 1:0, но в рамките на 2 минути допуснаха 3 попадения.

Първото по-сериозно положение в днешния двубой бе пред вратата на Анжи. В 21-ата минута Дани Кики центрира от корнер на далечна греда, където Асен Георгиев засече с глава, но на метър в аут.

В 27-ата минута Крис Гади получи дълъг пас от Дани Кики, напредна 1-2 метра и шутира ниско по земя с десния крак, но топката отново излезе в аут.

В 28-ата минута логичното се случи и черно-белите материализираха превъзходството си на терена с гол. Дани Кики центрира от корнер с левия крак и Аласан Н’Дайе засече с глава от точката за изпълнение на дузпа в горния десен ъгъл на руската врата – 1:0.

Малко след попадението Станислав Маламов направи продължителен рейд успоредно на границата на наказателното поле, но изпусна момента, в който можеше да отправи удар към вратата.

В 37-ата минута Анжи създаде доста опасна атака. Иля Максимов открадна една топка, напредна през центъра и отправи бомбен шут от дъгата, който премина на около педя от гредата в аут.

Минута преди почивката Локо (Пд) можеше да получи дузпа, но главният съдия си замълча. Дани Кики центрира от корнер, а Аласан Н’Дайе бе повален с ръце, още преди топката да достигне до него.

Веднага след началото на втората част смърфовете пропуснаха идеална възможност за нов гол. Крис Гади проби по десния фланг и подаде към Жозеф Мендес, който стреля незабавно, но вратарят на Анжи изби в корнер.

В 50-ата минута руснаците уцелиха греда чрез Александър Алиев след центриране от корнер. При опита за добавка играч на Анжи удари в главата капитана Валери Георгиев и малко по-късно той бе принуден да напусне терена.

В 73-ата минута Хамед Намуши изведе с едно докосване Жозеф Мендес сам срещу вратаря. Нападателят шутира силно по земя, но Михаил Кержаков за пореден път спаси

Малко след това Крис Гади получи контузия в дясното рамо и бе принудително заменен с Александър Якимов.

Така се стигна до фаталния период от 77-ата до 79-ата минута, в който черно-белите допуснаха 3 попадения.

Първо Одил Ахмедов изненада Йордан Господинов за 1:1. Веднага след центъра бърза контраатака на Анжи бе започната от Абдулавов, който изведе по дясното крило Бистров и след подаването му в пеналта Сердеров засече на празна врата за 1:2.

В 79-ата минута отново Сердеров вкара за 1:3, този път с глава.

Локо (Пд) игра в състав:Йордан Господинов, Йордан Тодоров, Асен Георгиев, Тихомир Трифонов, Диего Фераресо (72- Ангел Йошев), Аласан Н’Дайе, Валери Георгиев-к (56- Хамед Намуши), Дани Кики, Крис Гади (72- Александър Якимов), Станислав Маламов, Жозеф Мендес.