Левски изпусна победата в най-старото столично дерби (ВИДЕО)

снимка: lap.bg

Славия и Левски не излъчиха победител в най-старото столично дерби и завършиха при резултат 1:1 в двубой от 20-ия кръг на Първа лига. "Сините" бяха близо до успеха, като водеха с 1:0 след гол на Серджиу Буш, но домакините изравниха късно чрез Андреа Христов и така спряха серията на Левски от три поредни успеха в шампионата. Срещата не предложи кой знае колко чисти голови положения, но не липсваше и късна драма.

Мачът започна добре и за двата тима, като те си размениха няколко светкавични атаки. Първо Гомес центрира към Пиргов, но той не успя да засече топката, а след това Габриел Обертан пробва късмета си от границата на наказателното поле, но ударът му излезе в аут. Славия отговори с изпълнение от пряк свободен удар на Галин Иванов, но кълбото профуча над вратата на Божидар Митрев.

Така се стигна до 17-ата минута, когато тимът на Делио Роси поведе в резултата. Милош Цветкович открадна една спорна топка в центъра и пусна пас към Роман Прохазка. Словакът вдигна поглед и с перфектно извеждащо подаване остави Серджиу Буш сам срещу Стергиакис. Румънецът не сбърка и Левски поведе с 1:0.

До края на полувремето липсваха опасни положения и пред двете врати, като топката предимно се разиграваше в центъра на терена. След почивката Левски заигра по-активно и пред Буш се откриха два нови шанса. В 55-ата той бе изведен в пеналта, но центрирането му не намери негов съотборник. След десетина минути пък удар на румънеца излезе в аут.

В 75-ата минута Славия можеше да изравни. Галин Иванов проби в наказателното поле и преодоля последователно Кабрал, Пиргов и Мики Орачев, но стреля в аут, когато остана очи в очи с Божидар Митрев. Все пак натискът на домакините даде резултат в 82-ата минута, когато Андреа Христов върна паритета. Мики Орачев изби топката след центриране от фланга, но тя се удари в главата на Владислав Узунов и така попадна у Христов. Бранителят завърши хладнокръвно под плонжа на Митрев и изравни.

Левски прекъсна серията си от три поредни победи и изпусна шанса да намали още повече пасива си спрямо ЦСКА-София и Лудогорец. 26-кратните шампиони са на трето място с 39 точки - 5 повече имат "червените", а с 6 пред Левски е родният шампион. Славия пък е на 8-о място с 24 пункта.