Шедьоври помогнаха на Ботев за класика над Етър в мач с два червени картона (ВИДЕО)

снимка: botevplovdiv.bg

Ботев (Пловдив) разби Етър у дома с 3:0 в двубой от 20-ия кръг на Първа професионална лига и по този начин спря серията си от 5 поредни равенства в първенството. Головете за "канарчетата" бяха дело на Серкан Юсеин, Дуде Ндонгала и Цветомир Панов. При резултат 2:0 Юсеин бе изгонен след втори жълт картон, но това не попречи на домакините да отбележат още един гол след почивката. Впоследствие Иван Скерлев остави и гостите с човек по-малко.

Ботев започна срещата ударно и поведе още в 7-ата минута след шедьовър на Серкан Юсеин. След меле в наказателното поле топката стигна до халфа, който бе на границата на пеналта, и я насочи силно от воле в сглобката на Христо Иванов.

В 26-ата "канарчетата" удвоиха аванса си, след като Дуде Ндонгала също отбеляза феноменален гол. Той нахлу отляво и получи добра топка, финтира бранител на Етър и от границата на наказателното поле врътна топката в обратния ъгъл за 2:0.

Две минути по-късно Юсеин остави футболистите на Николай Киров с човек по-малко след втори жълт и съответно червен картон.

След почивката Ботев отново наложи темпото си на игра и Цветомир Панов сякаш реши нещата в 50-ата. Десният бек финтира двама съперници, нахлу в пеналта и стреля мощно по диагонал за 3:0. Няколко минути след това Иван Скерлев разби надеждите на Етър за нещо повече в мача, след като бе изгонен.

Така Ботев е на 5-а позиция с 32 точки, докато Етър е 12-и с 18 пункта.