Лесна класика и Реал Мадрид отново е лидер

Реал Мадрид оглави поне за няколко часа класирането в испанската Примера, след като днес "лос меренгес" очаквано сразиха с 3:0 гостуващия Елче в среща от 25-ия кръг на първенството.

Асиер Ияраменди, Гарет Бейл и Иско бяха точни за "кралския клуб", като домакините отново бяха без голямата си звезда Кристиано Роналдо. "Седмицата" загуби обжалването пред федерацията и изтърпя третия си, последен мач наказание.

Така Реал Мадрид събра актив от 63 точки, изпреварвайки Барселона на първото място в класирането. Каталунците обаче могат да се върнат на върха, но за целта "лос кулес" трябва да спечелят на негостоприемния "Аноета" срещу Реал Сосиедад по-късно тази вечер. Елче пък остава на 13-а позиция в класирането, като извън групата на гостите отново бе привлеченият от Левски Гари Родригес.

Карло Анчелоти постави Карим Бензема на върха на атаката, докато Хесе, Гарет Бейл и Анхел Ди Мария помагаха на френския национал от втора позиция. Шаби Алонсо и Асиер Ияраменди оформиха двойка вътрешни халфове.

През първата част "белите" стигнаха до само едно попадение във вратата на Елче, дело на Асиер Ияраменди десет минути преди почивката. Баскът стреля от извън наказателното поле и с десния крак изненада Ману Ерера за 1:0.

4068158

Иначе в 10' Анхел Ди Мария нацели гредата, а в началните минути Карим Бензема за малко не намери целта.

През втората част "белите" натиснаха газта и решиха всичко в своя полза. В 71' Гарет Бейл взриви трибуните на "Бернабеу" със страхотно изпълнение. Уелсецът стреля бомбено с левия крак, а след като се отклони в напречната греда на вратата, топката влетя в мрежата зад Ерера за 2:0.

4068155

Десет минути по-късно Иско сложи точка на спора с второ попадение. Младият халф на Реал Мадрид получи хубава асистенция от Бензема и с технично изпълнение преодоля Ману Ерера за крайното 3:0.