Арсенал си го изкара на Съндърланд

Отборът на Арсенал се върна на пътя на победата и разгроми Съндърланд в мач от 27-ия кръг на английската Висша лига, игран на “Емиратс”.

Възпитаниците на Арсен Венгер надиграха напълно съперника си и можеха да се поздравят и с по-изразителен успех, ако не бяха многото пропуски на нападателите им.

Начало на головата фиеста на “Емиратс” даде Оливие Жури, който се разписа на два пъти, съответно в 5’ и 31’. До края на полувремето падна още едно попадение във вратата на гостите, дело на Томаш Росицки в 42’, а Лоран Косиелни направи 4:0 в 57’. Голът на честта за Съндърланд отбеляза Емануеле Джакерини в 81’.

След тази победа “артилеристите” продължават да дишат във врата на временния лидер в Премиършип - Челси. “Сините” са с 60 точки, а Арсенал има една по-малко.

Трети с 57 пункта е Манчестър Сити, който също не допусна грешка днес, налагайки се с минималното 1:0 при домакинството си на Стоук Сити.

Двубоят със Съндърланд започна чудесно за "топчиите", които откриха резултата след едва 5 минути игра. Джак Уилшър получи топката от Росицки, след което успя да я прокара през четирима защитници, за да попадне в Оливие Жиру и френският таран с премерен удар да даде преднина на своя отбор.

Отново Жиру бе в прегръдките на съотборниците си в 31', след като бе най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле.

В 42' резултатът стана класически, а третият гол във вратата на Съндърланд отбеляза Томаш Росицки. Чешкият халф се оказа на върха на чудесна акция, започнала от Уилшър и преминала още през Санти Касорла и Оливие Жиру, който накрая изведе Росицки след двойно подаване, а чехът на сбърка за 3:0.

Футболистите на Арсенал обаче не спряха дотук. Те вкараха и четвърти гол в 57', окончателно довършвайки гостите. Негов автор стана Лоран Косиелни, който се разписа с глава след центриране от корнер на Санти Касорла.

Съндърланд успя да стигне до почетно попадение десетина минути преди края на мача (81'), когато точен бе Емануеле Джакерини.