Лацио изостана на 20 точки зад Рома

Отборът на Лацио изостава на вече 20 точки зад градския си съперник Рома, след като днес "орлите" допуснаха поражение с 0:1 при визитата на Торино в мач от 15-ия кръг.

За Лацио това е шести пореден мач без победа в Серия А, което и оставя столичния гранд на едва 12-а позиция във временното класиране с актив от 17 пункта. Торино пък записа четвърта победа от началото на сезона, което извежда "биковете" на седма позиция с 19 точки.

Единственият гол в срещата падна след само 19 минути игра, когато капитанът на Торино Камил Глик отбеляза в мрежата на вратаря Федерико Маркети.

През втората част "орлите" опитаха да наложат натиск в полето на Торино, но до изравнителен гол в двубоя така и не се стигна.

Днешното поражение отново поставя под въпрос и работата на босненския наставник на Лацио Владимир Петкович. Специалистът вече е поставен под огромно напрежение, като все повече хора очакват той да бъде уволнен в най-скоро време.