Бербатов изведе Фулъм до победа в българското дерби

Българският нападател Димитър Бербатов изведе своя отбор Фулъм до първа победа след поредица от шест поредни загуби в Премиършип.

Бербатов отбеляза един от головете за победата с 2:0 над отбора на Астън Вила, където се подвизава национала Александър Тонев.

Бербатов започна като титуляр и отбеляза гола от дузпа, като преди това нападателя направи страхотен пас за Качаниклич, който бе съборен в наказателното поле.

Другият българин в мачa Александър Тонев се появи като резерва в 45 минута и изкара цялото второ пoлувреме за бирмингамци.

Димитър Бербатов бе един от най-добрите на терена и не спираше да притеснява защитата през целия мач. Освен това българина комбинираше перфектно със своите съотборници.

4050637

Геният на Бербатов блесна в средата на второто полувреме, когато с едно докосване от въздуха изведе перфектно Качаниклич сам срещу вратаря. Именно при това положение Качаниклич бе съборен в наказателно поле и съдията даде дузпа.

Фулъм започна много силно двубоя и натисна своя съперник в началните минути. Още в 8-та минута Бербатов се извиси над всички при едно центриране от корнер, но вратаря Брад Гузан изби с мъка топката в гредата.

Астън Вила отвърна с удар на Бентеке, който мина встрани от гредата. Фулъм търсеше гола и удар на Качаниклич бе избит от голлинията. След това Бербатов му се скара, че не му е подал, защото българина бе оставен сам в наказателното поле.

Все пак първият гол падна в 21-та минута, когато Стив Сидуел успя да накаже грешка в защитата на Вила.

Бербатов отново имаше заслуга за гола, като успя да вземе топката близо до наказателното поле и да подаде на свой съотборник. След това кълбото стигна до Сидуел, който с много елегантен удар падайки на земята успя да открие резултата.

В 29-та минута Бербатов блесна със страхотното си отиграване, което изведе Качаниклич сам срещу вратаря и бе съборен от Бакуна. Димитър Бербатов застана зад топката и с лек удар покачи на 2:0.

4050640

Това бе и втори гол за Димитър Бербатов от началото на сезона в Премиършип. Малко преди края на полувремето Бербатов стреля опасно, но Гузан изби удара му.

В началото на второто полувреме в игра за гостите се появи Александър Тонев, който замени Ел Ахмади.

Фулъм продължи с добрите изяви през второто полувреме като Сендерос и Рийзе можеха да направят резултата класически. След това пък удар на Рийтер срещна гредата.

Астън Вила се опита да се върне в мача и задържаше топката в центъра на терена, но не стигаше до опасни ситуации. При една такава топката на Бентеке бе избита и точно Тонев да шутира, негов съотборник го изпревари.

4050644

След това гостите имаха сериозни претенции за дузпа за нарушение срещу Габриел Агбонлахор. Фулъм в последните минути можеше да стигне до трети гол след като домакините направиха няколко много бързи контра атаки.

С тази победа Фулъм вече има 13 точки на 18-то място. Кристъл Палас (19-ти) и Уест хям (17-ти) също имат по 13 точки.