Кристиано завоюва шестата световна титла за "кралете" (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Реал (Мадрид) завоюва шеста титла от световни клубни първенства, след като надви на финала в ОАЕ бразилския Гремио с 1:0. Героят за "кралете" бе обичайният заподозрян - Кристиано Роналдо. Португалецът отбеляза единственото попадение в срещата и по този начин реализира седмия си гол на планетарни клубни шампионати. Реал пък спечели втора поредна титла в надпреварата, след като през 2016 победи Кашима Антлърс и отново вдигна трофея.

В 24-ата минута Лука Модрич можеше да отбележи и да поведе тима на Зинедин Зидан. Той стреля по земя по диагонал, но не успя да уцели вратата на бразилците. Нелсон от Гремио отговори след десетина минути от пряк свободен удар. Торката обаче не посети вратата на Кейлор Навас и премина над нея.

Кристиано получи нов шанс в 39-ата от пряк, но и той не порази целта. Така дойде 53-ата минута, когато португалецът взриви трибуните, пълни с фенове на "белия балет". Той стреля от пряк свободен удар и прекара топката през стената, а след това тя тупна коварно пред стража на Гремио и попадна в мрежата му.

До края и двата тима имаха своите шансове, но Реал (Мадрид) успя да запази предимството си и да не допусне изненада, за да триумфира със световната клубна титла!