Милан пак бра срам след разгром от Верона (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Милан записа първа загуба под ръководството на Дженаро Гатузо, след като отстъпи с 0:3 като гост на Верона в двубой от 17-ия кръг на Серия "А". Това бе 7-о поражение за "росонерите" през тази кампания, докато домакините записаха третия си успех. Милан игра атакуващо през цялото време, но Верона се възползва от неточностите в отбраната на гостите и с мълниеносни контраатаки спечели двубоя.

В 24-ата минута Антонио Карачоло наказа играчите на Гатузо, след като заби топката в мрежата с глава. Кълбото бе центрирано от корнер от Ромуло, а Карачоло препарира стража Джанлуиджи Донарума.

През втората част Верона съвсем развали настроението на "росонерите". След перфектна контраатака Мойс Кийн вкара топката във вратата на Милан за втори път. Даниел Беса се втурна по левия фланг и центрира остро, а Кийн се откри и не остави шанс на Донарума да 2:0.

Милан опита всичко, но в 77-ата минута Даниел Беса сложи точка на спора с трети гол. При нова контра той получи пас в пеналта от Ромуло и с техничен удар узакони гръмкия успех на домакините от "Стадио Бентегоди".

Милан сериозно изостава от лидерите в Италия. "Росонерите" са 7-и с 24 точки. Верона все още е в зоната на изпадащите, но победата им дава допълнително самочувствие. Тимът на Фабио Пекиа е 18-и с 13 точки.