Крал Джеймс с 23 точки за успех над ЛА Клипърс (ВИДЕО)

Леброн Джеймс вкара 23 точки, а Кевин Лов добави още 24 за победата на Кливланд със 105:94 у дома срещу Лос Анджелис Клипърс в среща от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Успехът е 12-и поред в полза на домакините, които имаха преднина от 32 точки в третия период. В последната четвърт на срещата Джеймс и Лов бяха оставени да почиват на резервната скамейка. Кливланд е на първо място в Централната дивизия в НБА с актив от 31 победи и 20 загуби, след като от 15 януари до момента е записал само победни двубои.

Отборът е само на един успех от изравняване на най-дългата победна серия в клубната история. Поредицата от 13 победи поред беше регистрирана през 2010 година.

Клипърс не успя да се противопостави успешно на Кливланд и допусна множество грешки. Блейк Грифин беше най-резултатен за отбора от Калифорния с 16 точки. Друг основните играчи на гостите Мат Барнс беше отстранен от игра заради натрупани нарушения в третата част.

Портланд победи със 108:87 у дома срещу Финикс. ЛаМаркъс Олдридж реализира 19 точки и овладя 13 борби за рекордния в клубната история на Блейзърс 220-и "дабъл-дабъл". Никълъс Бейтъм отбеляза 20 точки за победителите, докато Робин Лопес се отличи с 11 точки и 12 овладени топки под кошовете, след като пропусна 23 срещи заради счупване на дясната ръка.

Маркиф Морис се отличи с 18 точки за Сънс. Отборът допусна трето поредно поражение в Лигата. Портланд е на първо място в Северозападната дивизия с актив от 34 победи и 16 загуби.

Шарлот победи с 94:87 като домакин срещу Вашингтон. Джералд Хендерсън завърши с 27 точки за втория успех на отбора от Северна Каролина срещу столичани през тази седмица. Уизърдс е в серия от пет поредни поражения. Брайън Робъртс добави още 12 точки за успеха на Шарлот, докато Пол Пиърс отбеляза 19 точки за Вашингтон.

Далас спечели със 101:78 при гостуването си на Сакраменто, а Монта Елис завърши с 21 точки и 6 асистенции за победителите.