Комедия от грешки провали Спортинг (Л) в Мадрид, Лацио вкара 4 в голяма драма

снимка: twitter.com

Атлетико (Мадрид) постигна комфортен аванс от 2:0 в първия мач от 1/4-финалната фаза на Лига Европа срещу Спортинг (Лисабон). На своя "Уанда Метрополитано" "лос рохибланкос" се възползваха от две огромни грешки в отбраната на гостите, след които паднаха головете на Коке и на Антоан Гризман. Лисабонските "орли" имаха няколко шанса пред вратата на домакините, но не показаха, че заслужават да отбележат и ще трябва да обръщат развоя на събитията в Португалия след седмица.

„Дюшекчиите“ поведоха в резултата още от съблекалнята, след като се възползваха от нелепа грешка в отбраната на обърканите гости. Португалците не си подадоха добре в защита преди да е изминала още и минута, а Диего Коща издебна неточността, събра двама бранители около себе си и пусна страхотен извеждащ пас за Коке. Испанският халф не се замисли и отбеляза от близка дистанция за 1:0.

Спортинг бе шокиран от началото на двубоя и опита да поеме контрол над събитията. Гостите отправиха няколко удара към Ян Облак, но вратарят бе непоклатим. Най-сериозната възможност за Спортинг се откри пред Бас Дост, който получи топката на главата си след страхотно центриране отдясно, но не успя да насочи кълбото към вратата на Атлетико.

Гостите бяха по-дейни, но прагматичният стил на „дюшекчиите“ отново даде резултат в 40-ата минута. За второто попадение на Атлети отново виновникът се криеше в отбраната на гостите. Жереми Матийо позволи върната топка да мине през краката му, а Антоан Гризман му отне кълбото, напредна и го заби в мрежата на безпомощния Руй Патрисио.

Комедията от грешки в отбраната на „орлите“ от Лисабон продължи и в началото на втората част. В 48-ата минута Себастиан Коатес пропусна да изчисти лесна топка и това се оказа извеждащо подаване за Диего Коща. Испанецът остана сам срещу Патрисио и тръгна да го разминава, но португалският страж се оказа далновиден и улови топката от краката на Коща.

След броени минути Коща имаше още един шанс, но стреля в тялото на Патрисио от много малък ъгъл. Спортинг отговори с опасна атака, в която Коентрао остана сам в пеналта, но стреля с глава над вратата. В последната минута Фреди Монтеро можеше да върне интригата с гол на чужд терен, но изстреля снаряд в трибуните от 2 метра на празна врата. Това се оказаха и по-интересните събития в срещата, която приключи с комфортен успех на Атлетико.

Междувременно Лацио се измъчи у дома срещу Залцбург, но успя да надвие гостите драматично с 4:2. Сенад Лулич поведе "лациалите", но Валон Бериша изравни от дузпа. Последва гол на Марко Пароло за Лацио, но Такуми Минамино отбеляза втори за гостите на чужд терен. Това само вбеси "орлите" от Рим и те отбелязаха още два чрез Чиро Имобиле и Филипе Андерсон в рамките на 2 минути, за да си осигурят комфортен аванс.

РБ Лайпциг пък си осигури минимален аванс на свой терен срещу Олимпик (Марсилия). Единствения гол за 1:0 отбеляза Тимо Вернер в 45-ата минута. Така всичко ще се решава във Франция след седмица.