Колебливият Бостън разби защитата на Чикаго (ВИДЕО)

Защитата на Чикаго Булс, която е считана за най-добрата в НБА, понесе доста тежък удар и допусна 101 точки срещу Бостън Селтикс, а "биковете" загубиха домакинската си среща с 95:101 в дербито на Изтока.

Това е и първият случай от 8-и април тази година, в който възпитаниците на Том Тибиду допускат повече от 100 точки, като през първото полувреме те позволиха на Бостън да реализира цели 58.

През второто защитата определено се подобри значително, а това си пролича най-вече в 4-ата част, когато в домакините направиха серия от 10:0, а освен това не позволиха на своя гост да отбележи точка над 5 минути, а новобранецът Тийг опази звездата Рондо.

Две точни стрелби на Луал Денг свалиха разликата до 3 точки - 87:84, но при оставаща по-малко от минута Рондо блесна с невероятни асистенции към Гарнет и Бас, което реши нещата в полза на Бостън.

Последната минута се оказа и решаваща за серията на Рондо от поредни мачове с 10 или повече асистенции, като той завърши срещата с 20 точки, 9 борби и 10 асистенции, като серията му от завършващи подавания вече е 31 срещи.

Цялата стартова петица на Док Ривърс завърши с двуцифрен точков актив - Пирърс (10), Бас (16), Гарнет (15) и Тери (13). За Чикаго Луал Денг се отчете със страготен дабъл-дабъл - 26 точки и 11 борби. Йоаким Ноа се отчете със същото постижение - 17 точки и 11 борби, а Буузър добави 15.

В друга интересна среща от тази нощ Юта Джаз излъга Торонто със 140:133 като гост след цели три продължения.

Най-интересното се случи в края, след като центърът Ал Джеферсън наниза тройка 2.2 секунди преди края, за да изравни резултата и да прати срещата в продължения, след като направи зверски чадър на Дероузън в ответната атака. 20 секунди преди края на първото продължение отново той донесе равенството при 115:115.

При вторите 5 минути двата отбора отново се закапаха, а при оставащи 7 секунди Джон Лукас наниза тройка, която изравни за 125:125, а Мо Уилямс не успя да вкара в ответното нападение - 3-о продължение.

В него „динозаврите" не издържаха, като Пол Милсап и Ал Джеферсън успяха да поведат своя отбор за победата със 140:133.

Пол Мислсап завърши с 34 точки и 9 борби, докато Ал Джеферсън беше изключително полезен и в нападение, и в защита, отчитайки се с дабъл-дабъл - 24 точки и 17 борби. Ранди Фой добави 20. Демар Дероузън път беше най-резултатен в срещата със своите 37 точки, а Калдерон добави 20 точки и умопомрачителните 17 асистенции.