Каранга извади ЦСКА от морето в 96-ата минута! (ВИДЕО)

Отново Фернандо Каранга е човекът, когото феновете на ЦСКА възпяват като герой след мача с Черно море на "Тича" от 9-ия кръг на Първа професионална лига. "Армейците" стигнаха до победата с 1:0 дълбоко в добавеното време. Чак в 96-ата минута Каранга намери пролука към вратата на "моряците" и донесе 7-а поредна победа на своя отбор в първенството. Черно море пък е в ужасяваща серия от 3 поредни поражения.

Иначе голът падна, когато тимът на Георги Иванов бе с 10 човека на терена. В 85-ата минута Цветелин Чунчуков си изкара два светкавични жълти картона и бе изгонен. Това доведе до финален натиск на ЦСКА, който смелите "моряци" не успяха да спрат. Реферът на срещата даде цели 9 минути продължение, тъй като заради феновете на "червените" играта бе спряна за повече от 5 минути в началото на втората част.

След страхотни единоборства, много положения пред двете врати и отменен гол на Станислав Манолев в 40-ата минута, ЦСКА дочака своя звезден миг. В 96-ата минута Кирил Десподов се измъкна отляво и излезе на чиста позиция срещу Боровик. Стражът скъси дистанцията до българина и не се виждаше как той ще продължи ситуацията, но крилото копна топката покрай вратаря, а там дебнеше Каранга. Той не бе спрян от бранителя на Черно море, пазещ го зорко и успя със сетни сили да вкара топката в мрежата и да подлуди гостуващите фенове.

Така ЦСКА продължава да е лидер с 22 точки, водейки с 4 на Лудогорец, който обаче е с мач по-малко. С трите поредни поражения Черно море затъна до шестото място с актив от 14 точки.