Ивет Лалова летя с хеликоптер преди финала в Цюрих

Европейската шампионка по лека атлетика на 100 м от Хелзинки 2012 Ивет Лалова имаше доста интересен ден преди финала на Диамантената лига в Цюрих вчера.

В часовете преди състезанието събрало елитът в атлетиката 28-годишната софиянка и останалите големи атлети направиха обиколка с хеликоптери над Цюрих, организирана от мениджърите на турнира.

След това те се включиха в инициативата "Да се докоснеш до звездите" и водиха тренировка на деца от 5 до 12 г пред погледите на родителите им. Чаровната Ивет бе в тандем с Кармелита Джетър и Феликс Санчес. Те водиха едночасово занимание с подрастващите. За финала 11-ете звезди раздаваха близо 2 часа автографи на феновете си.

По-късно снощи при непрекъснат дъжд и насрещен вятър от 0,4 м/сек Лалова зае осмо място на 100 м с 11,39 сек, припомня БТА. Първа е олимпийската шампионка от Лондон 2012 Шели-Ан Фрейзър-Прайс (Ям) с 10,83 секунди. С този си успех тя си осигури крайната победа в дисциплината с 19 точки. Това й донесе 40 000 долара и 4-каратов диамант.

Сребърната медалистка от олимпиадата Кармелита Джетър (САЩ) отново завърши втора с 10,97 сек, а трета е специалистката на 200 м Алисън Феликс (САЩ) с 11,02 сек.