Ивайло Петев с първа загуба в кипърското първенство

Българският специалист Ивайло Петев претърпя първо поражение като старши треньор на АЕЛ (Лимасол) в първенството на Кипър. Воденият от него отбор отстъпи с 0:1 на Аполон в градското дерби от 23-ия кръг на шампионата.

Единственото попадение в мача падна още в 3-ата минута, а негов автор бе френският полузащитник на Аполон Камел Мерием.

Въпреки загубата АЕЛ остава лидер във временното класиране с актив от 53 точки, но разликата с втория Аполон вече е само три точки. Апоел трети с 49 пункта, но по-късно днес приема Докса (Катокопия) и може да си върне втората позиция.

Въпреки крайния резултат, срещата премина при тоталното надмощие на АЕЛ. "Жълто-сините" имаха твърде много голови ситуации, които не успяха да реализират.

В някои моменти от срещата контролът им върху топката стигна и до 60 процента, а върхът на пропуските дойде две минути преди края на първото полувреме. Тогава в рамките на 20 секунди на два пъти топката беше избита от голлинията след ударите на Ориол и Монтейро.

Българският полузащитник Станислав Генчев започна като титуляр за АЕЛ и остана на терена до 65-ата минута, когато беше заменен от Охене.

Макар и в първия си мач без продадената звезда Орландо Са, нападателите на АЕЛ упражниха сериозен натиск в последните 20 минути. Монтейро, Калуджерович и Бебе обаче се сблъскаха със здравата защита на Аполон и така и не успяха да я преодолеят.