Инфарктен успех за Челси над Евертън

Челси се спаси от грешна стъпка в битката за първото място в английската Висша лига, след като удари Евертън в 90-ата минута и се добра до драматичен успех с 1:0 при домакинството си на стадион „Стамфорд Бридж“.

Гостите от Ливърпул се бранеха достатъчно добре през целия двубой, за да удържат на стихийния натиск на „сините“, като от своя страна организираха няколко скоростни контраатаки, но не се отчетоха с много удари към Петър Чех.

От своя страна единственият нападател в схемата на Челси Самуел Ето'о този път нямаше никакъв късмет пред гола, като няколкото му изстрела към Тим Хауърд не сполучиха да намерят целта.

Така по всичко изглеждаше, че мачът ще завърши 0:0, когато удар на Франк Лампард бе довкаран от близко разстояние от непокрития в пеналтерията Джон Тери за единствения гол в срещата - 1:0.

Челси остава едноличен лидер в Премиършип с 60 точки след изиграването на 27 мача, като авансът му спрямо Арсенал е вече 4 пункта. „Артилеристите“ приемат Съндърланд от 17 часа днес.

Манчестър Сити също е в опасна близост до Челси с 54 точки, но и с цели два двубоя по-малко - „гражданите“ още не са преиграли отложената среща с Кристъл Палас, а днес също от 17 часа приемат Стоук Сити.

Евертън остава на 6-та позиция с 45 точки – 3 повече от седмия Манчестър Юнайтед и 8 по-малко от градския опонент Ливърпул, който е 4-ти във временното класиране.

„Карамелите“ записаха 10-та загуба в последните си 19 гостувания на „Стамфорд Бридж“, като в този период нямат нито една победа и през по-голямата част от срещата се стараеха да не запишат ново поражение.

Непобедимият поход на Жозе Моуриньо като домакин с Челси във Висшата лига се увеличи на 74 двубоя, като „сините“ се възползваха от малкото си възможности да спечелят за 58-ми път в този период.

През първото полувреме изстрели на Ето'о и Еден Азар извън наказателното поле бяха най-опасното, създадено от домакините. След почивката тенденцията те да не могат да пробият в пеналтерията на Евертън се запази и Франк Лампард с два далечни шута в началото на частта бе най-близо до откриване на резултата.

Отново Ето'о не можа да се разпише, след като се размина с топката пред вратата след отлично центриране на Бранислав Иванович, но като цяло Челси се държеше пасивно на терена в последните 30 минути и закономерно резултатът остана 0:0 до края на 90-те минути.

Франк Лампард обаче провокира смут в наказателното поле на гостите в 92-ата минута с добър удар, който бе довкаран от Джон Тери от близко разстояние за единственото попадение в срещата - 1:0.