Интер превзе Флоренция със съмнителен гол

Отборът на Интер постигна ценна победа в битката за евроучастие на есен, след като тази вечер "нерадзурите" спечелиха с 2:1 гостуването си на Фиорентина в среща от 24-ия кръг на Серия А.

Родриго Паласио и Мауро Икарди бяха точни за "нерадзурите", докато Хуан Куадрадо се разписа за "Ла Виола".

По този начин Интер записа втора поредна победа в Калчото и събра актив от 39 точки, оставайки на пета позиция и заемайки място в зона Лига Европа. Фиорентина остава на четвърта позиция с 44 пункта, но допускайки грешна стъпка в борбата за място в Шампионската лига.

Това е и едва втора домакинска загуба за Фиорентина през този сезон. Досега единствено Наполи бе успявал да спечели на негостоприемния "Артемио Франки" във Флоренция.

През първата част Интер бе отборът, който стоеше по-добре на терена. "Нерадзурите" заслужено се оттеглиха на почивка и с гол преднина на сметката си.

4066074

Още в 13' Родриго Паласио бе изведен на добра позиция, но аржентинецът нацели гредата. Две възможности се откриха и пред Диего Милито, но първо Нето спаси удар на Принца, а след това и ветеранът стреля в аут.

В 34' се стигна и до първия точен удар на "нерадзурите". Родриго Паласио получи чудесна асистенция от Фреди Гуарин и технично матира Нето за 0:1. В края на полувремето пък Самир Ханданович спаси удар от малък ъгъл на Хуан Куадрадо.

Именно Куадрадо обаче възстанови равенството в началото на втората част. Колумбиецът прати топката между краката на противников футболист, а Ханданович не успя да реагира навременно - 1:1. Малко след това "Ла Виола" можеше и да поведе, но словенският страж се справи успешно срещу Хоакин.

4066075

В 65' обаче миланският колос отново излезе напред, макар и с известни съмнения за засада. Резервата Мауро Икарди засече центриране на Нагатомо и отбеляза за 1:2, но повторенията показаха, че нападателят може би е зад защитата.

4066076

До края Фиорентина опита всячески да се върне в мача, но футболистите на Енцо Монтела нямаха късмет. Алесандро Матри можеше да донесе поне точка на Фиорентина, но изстрелът на тарана мина близо до гредата.